domy kanadyjskie Warszawa
Akcesoria bateria, zasilacz, etui, gps - Rawo.pl
Szkolenia iso
Fizjoterapia szczecin
Cedrynek - Kosmetyki naturalne
Gadżety Reklamowe dla firm - side.com.pl
Program Norma w firmie Butorg
Siłownia Wrocław
strona główna
Dodaj stronę
Multikody
Kategorie
Statystyki
Regulamin
Kontakt

Pomiar czasu

Punkty: 255 [ ct:0, pr:0, gfx:0, biz:0, link:0, html:0, rss:0, ex:255 ] [ Lucky One ] [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]
Czas jest jednym z podstawowych pojęć filozoficznych. To wielkość fizyczna określająca kolejność zdarzeń oraz odstępy czasowe między zdarzeniami np. między wschodami słońca. Czas można rozumieć jako chwilę, punkt czasowy, odcinek czasu. Dla dokładniejszego określenia czym jest czas wykształciły się na przestrzeni wieków różne pojęcia mające służyć jego opisowi np. godzina, minuta, sekunda. Ta ostatnia szczególnie się wiąże ze sportem i rywalizacją. „Liczy się każda sekunda” to powiedzenie ma zastosowanie w niemal każdej dyscyplinie sportowej gdzie liczy się pomiar czasu. Tutaj pojawiają się firmy zajmujące się profesjonalnie pomiarem czasu. Zaczęło się od firmy Omega która jako pierwsza skonstruowała foto finisz w 1932 roku. Był on wykorzystywany podczas Olimpiady w Londynie w 1948 roku. Kolejną firmą przyczyniającą się do rozwoju pomiaru czasu był Longines, który w 1950 roku podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie zjazdowym wprowadził elektromagnetyczne bramki startowe i bramkę finiszu. Do tych dwóch firm dołączył też w 1972 roku Swiss. W końcu w latach ’90 zaczęto wprowadzać do sportu systemy chipowe. W USA ich promotorem była firma Winning Time, w Holandii AMB przekształcona później w ChampionChip i Mylaps. W Japonii J-Chip. W XXI wieku dołączyła do pomiaru czasu technologia znana wcześniej w transporcie i logistyce – RFID czyli chipy pasywne, o wiele tańsze od aktywnych, ale mniej dokładne. Przez zwiększającą się modę na sport zwiększa się liczba organizowanych zawodów i liczba uczestników stających ze sobą w szranki. Powstają również jak grzyby po deszczu firmy zajmujące się pomiarem czasu. W 2012 roku takich firm było ok. 20, teraz mamy blisko 100. Konkurencja nie przebierając w środkach stara się „odbijać” innym firmą stałych klientów, przez to rynek pomiaru czasu zaczyna się psuć i może dojść do tragedii.
słowa kluczowe pomiar czasu, elektroniczny pomiar czasu, pomiar czasu na zawodach
kategorie Elektronika i telekomunikacja >> Elektronika
Sport, relaks, turystyka >> Kluby i imprezy sportowe
Sport, relaks, turystyka >> Sprzęt sportowy i turystyczny
data wpisu 2015-02-09
ważny do 2016-02-09 [ wpis wygasł przedłuż ]
url http://www.protimer.pl
menu
reklama
Czasy szkolne to okres, w którym najczęściej zwiedzamy Polskę. Wraz ze swoimi nauczycielami przemierzamy szlaki i odwiedzamy takie miejsca jak Wawel czy schroniska w Karkonoszach. Góry, latarnie morskie oraz zabytki architektury sakralnej to podstawa naszej turystyki wycieczkowej. Po zakończeniu szkoły najczęściej porzucamy zwiedzanie ruin i chodzenie po górach na rzecz siedzenia w knajpach i biegania po dyskotekach. Ten kilkuletni okres kończy się najczęściej zdobyciem partnera i posiadaniem dzieci. Wtedy to nadchodzi czas, w którym na nowo zaczynamy odkrywać piękno polskiej ziemi i przemierzać kilometry w celu dotarcia do takich miejsc jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy Fort Gerharda w Świnoujściu.
linki
psi fryzjer poznań |  
Skrypt katalogu v 2.7.1 www.katalog.web-news.eu | kontakt: mirek1803@op.pl